اگرچه فناوری در صنعت پوشاک در دهه گذشته به طور تصاعدی افزایش‌یافته است، چاپ سیلک هنوز هم یکی از صنایعی است که بیشترین کار و زحمت را می‌طلبد. این امر به‌ویژه در مورد تنظیم هزینه‌ها و فرایندهای مربوط به تنظیم چندین سبک و رنگ صادق است. لازم به ذکر است که در چاپ های تیراژ بالا و به تعداد انبوه چاپ سیلک مقرون به صرفه تر است . اکثر شرکت‌های چاپ صفحه‌نمایش جدول قیمت، راهنمای قیمت یا لیست قیمت چاپ صفحه را در اختیار شما قرار می‌دهند. این راهی برای مشاهده سریع هزینه‌های مرتبط با چاپ است. در این مقاله سعی داریم که عوامل موثر بر قیمت این نوع از چاپ را با هم بررسی کنیم.

کال تو تاکشن تماس با ما در واتس آپ

عوامل موثر بر قیمت چاپ سیلک چیست؟

فرایند چاپ سیلک اسکرین با سایر انواع چاپ بسیار متفاوت است. هر رنگ نیاز به یک صفحه‌نمایش جداگانه دارد. با واردشدن به سفارشات با حجم بالاتر، قیمت چاپ بر روی هر محصول و هزینه راه‌اندازی کاهش می‌یابد.
با کار با یک چاپگر سیلک معتبر و قابل اعتماد، می‌توانید مطمئن شوید که پروژه شما با بالاترین کیفیت تولید می‌شود که باعث صرفه جویی در هزینه و زمان شما می‌شود. ایساتیس نیک می‌تواند همزمان هم کیفیت و هم قیمت مناسب را به شما عرضه کند. ایساتیس نیک تمام تلاش خود را می‌کند که در عین ارائه‌ی بالاترین کیفیت هزینه‌ی چاپ را عاقلانه و منصفانه نگاه دارد. این مقاله به شما کمک می‌کند که با دانش بهتری و در نتیجه هزینه‌ی کمتری اقدام به چاپ سیلک بکنید.
هزینه‌ی چاپ سیلک به چندین جزء اصلی بستگی دارد. عوامل موثر بر قیمت چاپ سیلک که باید در نظر گرفته شوند را می‌توان به طور خلاصه به‌صورت زیر لیست کرد.

  • تعداد محصول
  • تعداد رنگ چاپ شده
  • تعداد مکان‌های چاپ
  • نوع محصول
  • تفاوت رنگ محصول و طرح
  • اندازه چاپ

یکی دیگر از هزینه‌های بزرگ می‌تواند هزینه‌های حمل‌ونقل و ارسال باشد. اگر محصولات خود را مستقیماً از یک تامین کننده سفارش می‌دهید، باید کالاها را به چاپگر خود ارسال کنید و دوباره برای شما بازگرداند یا شما آن را مشتریانتان ارسال کنید. هنگام قیمت‌گذاری پوشاک خود برای تولید کالا، مطمئن شوید که تمام هزینه‌های حمل‌ونقل را در نظر گرفته‌اید.
در ادامه مهم‌‌ترین عواملی که بر قیمت چاپ سیلک تاثیر گذار هستند را به‌تفصیل توضیح خواهیم داد.

قیمت چاپ سیلک

تاثیر تعداد سفارش بر قیمت چاپ

هر چه مقدار سفارش داده شده بیشتر باشد، هزینه کمتر است و بالعکس. به‌طورکلی، این موضوع به این دلیل است که راه‌اندازی دستگاه چاپ سیلک زمان زیادی را می‌طلبد. فاکتور زمان راه‌اندازی دستگاه برای چاپ ۲۰ پیراهن یا ۲۰۰۰ پیراهن یکسان است پس چاپ تعداد بیشتر باعث می‌شود که هزینه‌ی زمان راه‌اندازی بین تعداد محصولات بیشتری سرشکن بشود. اغلب اوقات، به همین دلیل سفارش چاپ بیشتر در واقع هزینه کمتری نسبت به سفارش کمتر دارد.

تاثیر تعداد مکان‌های چاپ بر قیمت چاپ

هر چه مکان‌های چاپ بیشتر باشد (برای مثال آستین‌ها، پشت، کناره‌های لباس)، هزینه بالاتر است. مکان‌های چاپ بیشتر به معنای زمان تنظیم و سپس زمان اجرای بیشتر است. صفحات چاپ جداگانه برای هر طرح متفاوت ساخته می‌شود و دوباره روی پرس ردیف می‌شود. اساساً این بدان معناست که هر چه تعداد دفعات بیشتری نیاز به لمس و خشک‌کردن پیراهن‌ها و محصولات باشد (مثلاً یک‌بار جلو، یک‌بار عقب)، زمان تنظیم فشار صفحه‌نمایش و همچنین زمان اجرا دوبرابر می‌شود. پس در نظر داشته باشید که از چاپ طرح اضافی و بی‌مورد پرهیز کنید که بی‌جهت هزینه‌ی چاپ افزایش پیدا نکند.

تاثیر تعداد رنگ‌ها در طرح بر قیمت چاپ

هر چه رنگ‌ها بیشتر باشد، چاپ گران‌تر است. هر رنگ متفاوتی که چاپ می‌شود به صفحه جداگانه خود یا دستگاه پیچیده‌تر نیاز دارد. این چند رنگ پس از آن باید کاملاً هم‌پوشانی داشته باشند تا طرح چند رنگ شما با خطوط صاف ایجاد شود. هنگام طراحی محصول خود اگر افزودن رنگی به طرح مزیت خاصی ندارد شاید بهتر باشد برای کاهش هزینه‌های نهایی از افزودن آن پرهیز کنید.

قیمت چاپ سیلک

پرسش در خصوص فرآیند چاپ روی پارچه

تاثیر تفاوت رنگ جوهر با رنگ زمینه بر قیمت چاپ

این یکی از مفاهیمی است که درک آن دشوارتر است. پیراهن‌های تیره همیشه به رنگ پایه نیاز دارند (لایه‌ای از جوهر سفید در زیر طرح برای اطمینان از ثابت ماندن رنگ‌ها) در حالی که پیراهن‌های سفید هرگز به رنگ پایه نیاز ندارند. اگر جوهر طرح نیز روشن باشد، پیراهن‌های با رنگ روشن‌تر به رنگ نیاز دارند. رنگ پایه به این معنی است که پیراهن‌ها باید مدت‌زمان بیشتری از طریق پرس اجرا شوند، بنابراین شما برای پوشش بیشتر جوهر و تا ۳ برابر میزان کار هزینه پرداخت می‌کنید تا به همان تیرگی رنگی که روی یک لباس رنگ روشن نشان داده می‌شود، برسید.

تاثیر نوع و جنس محصول بر قیمت چاپ

جنس محصولی که قصد دارید چاپ بر روی آن انجام شود هم در قیمت تمام‌شده‌ی چاپ تاثیر دارد. برای مثال مخلوط‌های پنبه معمولاً ارزان‌تر از مخلوط‌های پلی‌استر یا ابریشم مصنوعی هستند. وقتی نوبت به چاپ می‌رسد، باید مراقب لباس‌هایی باشد که بیش از ۵۰ درصد پلی استر دارند زیرا به حرارت حساس هستند. به همین دلیل، پیراهن‌های پلی استر هزینه چاپ شما را افزایش می‌دهد. پیشنهاد می‌شود قبل از انتخاب جنس و نوع محصول با شرکت چاپگر و چاپخانه مشورت کنید.

تاثیر اندازه‌ی طرح بر قیمت چاپ

یکی از عوامل واضحی که باعث افزایش یا کاهش قیمت چاپ می‌شود اندازه‌ی طرح برای چاپ است. هرچقدر اندازه و سایز طرح بزرگ‌تر باشد مصرف جوهر بیشتر خواهد شد و برای طرح‌های کوچک‌تر مصرف کمتر خواهد شد. حتی ممکن است برای چاپ‌های بسیار بزرگ نیاز به دستگاه‌های حرفه‌ای‌تر و پیچیده‌تر باشد. در نتیجه قیمت چاپ با اندازه‌ی طرح تغییر خواهد کرد.