هزینه‌ چاپ سابلیمیشن دغدغه‌ا‌ی برای صاحبان مشاغل

پیش از این‌که بخواهید وارد یک عرصه شوید، باید هزینه‌های احتمالی حرفه‌ی مورد نظر را محاسبه کنید. برای مثال از خودتان بپرسید هزینه‌ چاپ سابلیمیشن برای شروع کار چقدر است؟‌ اگر پاسخ به این سوال منطقی و عاقلانه باشد، قطعا سودمند خواهد بود و اگر محاسبات به درستی انجام نشده باشند، در همان ابتدای کار با ضرر مواجه می‌شوید.

صنعت چاپ روی پارچه رشد چشم‌گیری داشته است. به گونه‌ای که روش‌های متعددی به این منظور ابداع شده است. روش‌هایی که هر یک پس از پیمودن مسیری طولانی و پر پیچ و خم، در نهایت به پیش‌رفت‌هایی چشم‌گیر منتهی شده‌اند.

هزینه چاپ سابلیمیشن

طبیعتا رشد تکنولوژی و استفاده از ماشین‌آلات به روز و حرفه‌ای یکی از عوامل مهم در رشد این صنعت است. مثلا با نگاهی به پرینترهای چاپ سابلیمیشن می‌توان دریافت که هنر چاپ روی پارچه با بهره‌گیری از ابزارهای پیشرفته، تا چه حد دستخوش تحول شده است.

در این میان مسائل مالی موجب ایجاد دغدغه‌ی افراد می‌شود. فرض کنید که صاحب یک کارگاه تولید پوشاک هستید و قصد دارید طرحی روی لباس‌های‌ خود چاپ کنید. با مشاهده‌ی هزینه چاپ سابلیمیشن و مقایسه‌ی آن با سایر شیوه‌های چاپ، ممکن است نظرتان عوض شود و بخواهید از روشی جایگزین استفاده کنید. اما حقیقت این است که هزینه کردن برای پیاده‌سازی چاپ سابلیمیشن به هیچ ‌وجه معادل خرج کردن پول اضافه و هدر دادن آن نیست. بلکه خود نوعی سرمایه‌گذاری پنهان (و یا حتی آشکار) است.

این نکته را فراموش نکنیم که هر یک از شیوه‌های چاپ پارچه ، قابل اجرا بر روی تمام محصولات نیستند. یعنی با توجه به جنس محصول (چه لباس باشد و چه وسایل تزئینی و سفال و سرامیک و …) باید تصمیم بگیرید که از کدام شیوه‌ استفاده کنید. مثلا چاپ سابلیمیشن در لباس‌هایی که دارای مقادیر زیادی پلی‌استر هستند بهترین گزینه است. تی‌شرت‌هایی که اکنون در بازار موجود هستند، اکثرا از جنس پلی‌استر هستند و به کمک چاپ سابلیمیشن طراحی شده‌اند.

از سویی دیگر طرح‌های چاپ شده توسط سابلیمیشن، از کیفیت و وضوح و ماندگاری بالایی برخوردار است. از آن‌جا که در این متد، رنگ با الیاف پارچه پیوند برقرار می‌کند، ماندگاری بالا تضمینی است.

با این مقدمه‌ی کوتاه، به مبحث مهم هزینه‌ چاپ سابلیمیشن می‌پردازیم تا افرادی که قصد دارند از این متد در کارهای خود استفاده کنند با تخمین و درک بهتری وارد این حیطه شوند. اگر فکر می‌کنید لازم است تا دوباره در لیست قیمت چاپ سابلیمیشن تجدیدنظر کنید، مطلب پیش‌رو را مطالعه کنید و با دیدی باز به قیمت‌گذاری بپردازید.

هزینه چاپ سابلیمیشن و اهمیت محاسبه‌ی اصولی و عقلانی

اگر در خصوص هزینه چاپ سابلیمیشن نیاز به اطلاعات بیشتری دارید یا قصد دارید مرکزی ارائه دهنده خدمات چاپ سیابلیمیشن خوب و با قیمت مناسب پیدا کنید می‌توانید از طریق لینک واتس آپ ما با تیم ما در ارتباط باشید و از اطلاعات مدیریت مجموعه ما به رایگان بهره‌مند شوید. ما به تمامی سوالات شما در خصوص چاپ پارچه پاسخ خواهیم داد. برای شروع ارتباط با ما روی لینک زیر کلیک کنید.

کال تو تاکشن تماس با ما در واتس آپ

بسیاری از افرادی که از این شیوه‌ برای چاپ روی پارچه استفاده می‌کنند، تنها هزینه‌های مربوط به جوهر، کاغذ و یا حمل‌ونقل را محاسبه می‌کنند و جایی برای هزینه‌هایی نظیر دستمزد نیروی کار در نظر نمی‌گیرند و این امر خود موجب تخمین اشتباه می‌شود. در حقیقت آن‌ها بخشی از هزینه‌ی پنهان و واقعی را محاسبه نمی‌کنند. آن‌چه که در انتها نصیب‌شان می‌شود سود نیست، بلکه گاهی ضرر نیز هست.

در نتیجه‌ی همین تخمین اشتباه، ممکن است این افراد قیمت‌ها را پایین نگه دارند تا بتوانند کسب‌وکار خود را سرپا نگه‌ دارند. از سویی دیگر آن‌ها ممکن است به دنبال کاهش هزینه چاپ سابلیمیشن در بخش‌هایی مانند جوهر و کاغذ باشند.

تاثیر جوهر چاپ سابلیمیشن در هزینه چاپ سابلیمیشن

این تصور (که رایج و اشتباه نیز هست) در اکثر تازه‌کاران و تازه‌واردان به این عرصه و به ویژه مشاغل کوچک، مشاهده می‌شود. آن‌ها تلاش می‌کنند به هر طریقی که شده سر خود را بالای آب نگه دارند و در کارشان بمانند. اما منطقی نیست قیمت‌های نهایی حتی پاسخ‌گوی هزینه‌های ابتدایی هم نباشند.

بنابراین اگر می‌خواهید سودی واقعی و کامل داشته باشید،‌ باید هزینه‌ چاپ سابلیمیشن را به طور کامل و دقیق برآورد کنید و با در نظر گرفتن تمامی جوانب، قیمت‌هایی را در نظر بگیرید که هزینه‌های تولید را پوشش دهد و در نهایت به سوددهی نیز منجر شود.

هزینه‌های شما چقدر است؟

تفاوتی ندارد که کسب‌وکارتان در منزل است یا مغازه‌ای مستقل دارید. فرمول محاسبه‌ی هزینه‌ها یکسان است. هزینه‌ها به این طریق محاسبه می‌شود: کلیه‌ی هزینه‌های عملیاتی در مدت زمانی معین تقسیم بر تعداد واحدهای تولید شده در مدت مشابه زمانی. منظور از هزینه‌های عملیاتی چیست؟‌ هزینه‌های عملیاتی شامل کلیه‌ی هزینه‌های پیش‌بینی شده‌ی شما است: اجاره، نیروی کار، بیمه، تلفن، وب‌سایت، ایمیل، تبلیغات، بازاریابی، استهلاک در دارایی‌های ثابت (چاپگر، دستگاه پرس، رایانه) هزینه‌ی حسابداری و غیره. در مورد هزینه چاپ سابلیمیشن واضح است که باید هزینه‌ی چاپگر و جوهر و کاغذ و بستر چاپ نیز در محاسبات اعمال شود.

دستمزد نیروی کار را نباید فراموش کرد. حتی اگر به تنهایی کار می‌کنید باید به خودتان نیز حقوق بدهید. هنر و زمانی که برای کار سپری می‌کنید ارزش‌مند است و باید بهای آن پرداخته شود. از همین رو هنگام مشخص کردن قیمت چاپ سابلیمیشن باید تمامی موارد فوق را در نظر گرفت.

مدت‌زمانی که به هر کاری به جز تولید محصولات سابلیمیشن اختصاص می‌دهید، در حقیقت معادل از دست دادن فرصت برای کسب درآمد بیشتر است. به یاد داشته باشید اگر شغل شما این است، پس چاپ سابلیمیشن تمام چیزی است که مشتریان بابت آن به شما پول می‌پردازند. از همین رو باید تمرکزتان روی این امر باشد.

ابتدا باید تمام هزینه‌های پیش‌بینی شده در یک سال را مدنظر قرار دهید. سپس مشخص کنید که در یک سال چند هفته (مثلا 48 هفته) قرار است کار کنید. رقم پیش‌بینی‌ شده‌ی هزینه‌ی سربار را تقسیم بر این عدد کنید. عدد به دست آمده هزینه‌ی سربار هفتگی را مشخص می‌کند. حال اگر هزینه‌ی سربار هفتگی را تقسیم بر تعداد ساعات یک هفته‌ی کاری کنیم، می‌توانیم به هزینه‌ی ساعتی دست پیدا کنیم. به همین شیوه می‌توان هزینه چاپ سابلیمیشن را محاسبه کرد.

برای مشخص شدن مطلب به این مثال توجه کنید: فرض کنید هزینه‌ی عملیاتی ساعتی شما 30 هزار تومان است. اگر بتوانید در ساعت 30 عدد چاپ روی پارچه انجام دهید،‌ تولید هر کدام از آن‌ها هزار تومان برای شما هزینه دارد. اگر در یک ساعت تنها 2 عدد چاپ می‌کنید، این عدد 15 هزار تومان خواهد بود. به همین ترتیب باید هزینه چاپ سابلیمیشن را محاسبه نمایید.

این مثال ممکن است ابتدایی به نظر برسد اما به شما کمک می‌کند تا دریابید که هرچه بیشتر تولید کنید، هزینه‌های واقعی شما پایین‌تر می‌آید و در نتیجه سود به دست آمده می‌تواند هزینه‌ها را پوشش دهد. کسب‌وکارهای کوچک و نوپا،‌ به جای ترسیم یک استراتژي کلی و تخمین تمام هزینه‌ها، تنها به کسب درصدی سود از یک کالای واحد بر اساس هزینه‌های معین فکر می‌کنند.

آیا کاهش هزینه‌ها راه‌حل مناسبی است؟

قطعا کاهش هزینه‌ها آن‌ چیزی نیست که ما به دنبالش هستیم. فرض کنید سود شما پاسخ‌گوی هزینه چاپ سابلیمیشن نیست. اولین گزینه‌ای که به ذهن می‌رسد کم کردن هزینه‌هاست. اما آیا این اقدام اصولی است؟ نباید به این طریق کیفیت محصول را قربانی کرد.

ما در مورد گران بودن جوهرهای چاپ سابلیمیشن بسیار شنیده‌ایم. حتی شنیده‌ایم که برخی اذعان می‌کنند جوهرهای ارزان‌تر و بدون مارک چه کیفیت خوبی دارند. طبیعی است که شما نیز چنین تصور کنید. زمانی که هزینه‌ای گزاف را برای تهیه‌ی جوهر می‌پردازید، ممکن است وسوسه شوید که برای کاهش هزینه چاپ سابلیمیشن، از هزینه‌ی خرید جوهر شروع کنید. حقیقت آن است که با این کار تنها سود نهایی اندکی نصیب‌تان خواهد شد. از سوی دیگر ریسک بزرگی را به جان می‌خرید و ممکن است مشتریان قدیمی خود را نیز (در پی استفاده از جوهرهای نامرغوب و افت کیفیت) از دست بدهید.

کم کردن هزینه چاپ سابلیمیشن

بهتر است بازده خود را بهبود ببخشید. یعنی میزان تولید خود را با حفظ کیفیت بالا ببرید. به این فکر کنید که چه زمانی را برای پاک کردن پرینتر مخصوص چاپ پارچه، تمیز کردن نازل و هد پرینتر و پاک کردن جوهرهای خشک‌شده صرف می‌کنید؛ زمانی که می‌توانستید در آن به تولید محصول بپردازید. می‌بینید که همین امور موجب می‌شود آن مبلغی که در خرید جوهر صرفه‌جویی کرده‌اید کاملا از بین برود.

استفاده از جوهرهای بدون مارک موجب می‌شود زمان بیشتری را تلف کنید. چرا که این جوهرها با نرم‌افزارهایی که برای استفاده‌ی پرینترها و جوهرهای استاندارد طراحی شده‌اند مطابقت ندارند و برای ترکیب رنگ‌ها باید زمان بیشتری را صرف کنید که خود موجب کاهش زمان بازدهی برای تولید می‌شود.

برای کاهش هزینه چاپ سابلیمیشن کارایی را بالا ببرید. زمان واقعی تولید و زمان بی‌کار بودن خط تولید را در نظر بگیرید. زمانی که مشغول شارژ کارتریج‌ها و یا عیب‌یابی مشکلات چاپ هستید، نمی‌توانید درآمد کسب کنید. باید از روش‌هایی برای کم کردن زمان بی‌کاری بهره ببرید. مثلا اگر چاپگری دارید که مدام خراب می‌شود و یا قدیمی و از کار افتاده است بهتر است کمی هزینه کنید و چاپگری نو تهیه کنید تا بتوانید از حداکثر توان دستگاه استفاده کنید.

برآورد قیمت چاپ سابلیمیشن

تمام آن‌چه در بخش‌ قبلی گفته شد، عواملی هستند که بر هزینه چاپ سابلیمیشن اثر می‌گذارند. هرچه میزان تولیدات (در نتیجه‌ی کندی و وقفه‌ی زیاد) کمتر شود، قیمت تمام شده بالاتر خواهد رفت. همین امر است که موجب می‌شود هنگام بررسی لیست قیمت چاپ سابلیمیشن در دو مرکز مختلف، متوجه تفاوت قیمت شوید (هرچند تفاوت قیمت می‌تواند به دلیل استفاده از جوهرها و یا مواد نامرغوب و عواملی از این دست باشد).

فرمول نهایی به دست آوردن هزینه چاپ سابلیمیشن:

همانطور که گفته شد از مرسوم ترین روش‌های چاپ بر روی پارچه استفاده از روش چاپ سابلیمیشن است. اگر شما هم در صدد استفاده از این روش برای چاپ بر روی محصول خود هستید، لازم است که با هزینه چاپ سابلیمیشن و فرمول محاسبه‌ی آن آشنا باشید.
چه در مغازه‌ی خود کار کنید و چه در خانه کسب و کار خود را راه اندازی کرده باشید، فرمول محاسبه هزینه چاپ سابلیمیشن همیشه یکسان خواهد بود.
فرمول محاسبه ساختار پیچیده‌ای ندارد اما نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که علاوه بر هزینه‌های آشکار، هزینه‌های پنهان خود را هم محاسبه کنید.
فرمول برآورد هزینه چاپ سابلیمیشن به این صورت است: تمامی هزینه‌های عملیاتی در مدت زمانی مشخص تقسیم بر تعداد واحدهای تولید شده در همان مدت زمان.
منظور از هزینه‌های عملیاتی هزینه‌هایی مانند: اجاره، نیروی کار، بیمه، وب‌سایت، بازاریابی، استهلاک چاپگر، دستگاه پرس، رایانه و مواردی از این قبیل می‌باشد. فراموش نکنید که هزینه‌ی چاپگر، جوهر و کاغذ را در محاسبات خود اعمال کنید.
بعد از احتساب همه‌ی موارد فوق باید هزینه‌ی نیروی کار را هم در نظر بگیرید.
حال بعد از به دست آوردن اعداد بالا به طور مثال در نظر می‌گیریم که هزینه‌ی شما برای هر ساعت عملیاتی ۳۰ هزار تومان است و اگر بتوانید در هر ساعت ۳۰ عدد چاپ سابلیمیشن انجام دهید، هزینهٔ تولید به ازای هر چاپ برای شما ۱۰۰۰ تومان می‌باشد.
به همین صورت اگر در هر ساعت ۲ چاپ انجام دهید هزینه‌ی چاپ شما به ازای هر چاپ ۱۵ هزار تومان خواهد شد.
این فرمول ساده به ما می‌گوید که هر چه تولید خود را افزایش دهیم هزینه‌ی تمام شده‌ی ما به همان نسبت کاهش می‌یابد.
برای کاهش دادن هزینه‌های خود همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که کیفیت را قربانی کمیت نکنید زیرا با این روش به زودی مشتریان ثابت خود را از دست خواهید داد.
اگر برای کاهش هزینه چاپ سابلیمیشن از جوهرها و کاغذهای بی کیفیت استفاده کنید، نه تنها شما در هزینه‌های خود صرفه‌جویی نکرده‌اید بلکه با اضافه کردن به زمان تولید و افزایش استهلاک دستگاه، هزینه‌های خود را افزایش داده‌اید.
همانطور که مشاهده کردید عوامل مختلفی به هزینه چاپ سابلیمیشن اثر می‌گذارند. تولید کم با هزینه‌ی زیاد رابطه‌ی مستقیم دارد و همین مسئله باعث ایجاد تفاوت در هزینه‌های چاپ سابلیمیشن خواهد بود.

قیمت‌گذاری یک محصول نیازمند بررسی‌های دقیق و تخمین‌های واقع‌گرایانه است. به این شیوه قیمت شما منطقی خواهد بود و نه بیش از حد گران و نه به شکلی غیرمناسب ارزان خواهد بود. با توجه به این امر، موفقیت حتمی خواهد بود و مشتریان نیز از قیمت‌های منصفانه کمال بهره را خواهند برد.