چرا چاپ تیشرت ؟

چاپ تیشرت از جمله فعالیت‌ها و مشاغلی است که در حوزه‌ی پوشاک جای می‌گیرد و در سالیان اخیر به شکلی ويژه مورد توجه قرار گرفته است. در سال‌های پیشین، بیشتر تیشرت ‌های موجود در بازار، وارداتی بودند. اما اکنون تولیدکنندگان داخلی در این بخش هم دست‌ به کار شده‌اند. در واقع زمانی که تولیدکنندگان متوجه شدند که در این بخش به رویکرد و نگرشی جدید نیازمند هستیم، اقدام به ایجاد طرح‌های متنوع و جذاب کردند و از این طریق کوشیدند که کسب‌وکار خود را نیز گسترش دهند و به دنبال بهترین روش چاپ پارچه گشتند.

تیشرت های چاپ شده

ما انسان‌ها چند نیاز اساسی داریم که یکی از آن‌ها پوشاک است. از همین رو لازم است که این نیاز را برطرف کنیم. صنایع پوشاک زیرمجموعه‌های مختلفی را شامل می‌شوند. ما در طول سال انواع مختلفی از لباس را بر تن می‌کنیم که کاربردهای فراوانی در فصول متفاوت دارند. یکی از این لباس‌های پرکاربرد تیشرت است. تی شرت‌ها را می‌توان در بیشتر فصول سال بر تن کرد و به همین دلیل است که طراحی‌های فراوانی از آن در بازار موجود است. نیازی نیست بیشتر در این خصوص توضیح دهیم؛‌ تنها کافی است به این نکته اشاره کنیم که چاپ روی تیشرت تا چه میزان در کشور ما مورد توجه قرار گرفته است.

اما پیش از آن‌که شروع کنیم، سری به کمد لباس‌های خود بزنید. ببینید چند تیشرت دارید؟ آیا طرح‌دار هستند یا ساده؟ اصلا شما تیشرت‌های طرح‌دار می‌پوشید؟ آیا هنگام خرید، طرح یا نوشته‌ی چاپ شده روی تیشرت برایتان مهم است؟ سوال‌ها را همین‌جا به پایان می‌رسانیم و به اصل موضوع می‌پردازیم؛‌ یعنی چاپ تیشرت.

چاپ تیشرت و اهمیت نقش طراح

اما چرا این‌قدر بر این مسئله تاکید داریم؟ دلیلش واضح است. وقتی از خانه بیرون می‌روید، آدم‌های زیادی را می‌بینید که در حال رفت‌وآمدند. هر یک لباسی بر تن دارند که طراحی و رنگ متفاوتی دارد. اما شاید کمتر به این مسئله توجه کرده باشید که طرح‌ها و رنگ‌های مورد استفاده در لباس افراد یک جامعه، تا چه میزان می‌تواند بر روحیه و سلامت آن جامعه اثر بگذارد.

نقش فرهنگ در طراحی و چاپ تیشرت

خودتان قضاوت کنید. وقتی تی شرت ‌های رنگ روشن و یا رنگارنگ را می‌بینید دلتان شاد نمی‌شود؟ تا کی قرار است از رنگ‌های مشکی و تیره استفاده کنیم. بله درست است که تمامی رنگ‌ها زیبایی خود را دارند، اما زمان آن رسیده است که با استفاده از چاپ روی تیشرت طرح‌ها و رنگ‌های جذاب را زنده کنیم و لباس‌هایی را بر تن کنیم که روحیه‌مان را عوض می‌کنند.

توجه به طراحی در چاپ تیشرت

درست همین‌جاست که می‌توان به نقش طراح در چاپ تیشرت پی برد. چه بپذیریم و چه نه، تولیدکنندگان سلایق مصرف‌کنندگان را به میزان زیادی شکل می‌دهند. اهمیت کار طراحان نیز دقیقا به همین امر اشاره دارد. زمانی که طراح با استفاده از طرح‌های جذاب و رنگ‌های شاد، چاپ روی تیشرت را انجام می‌دهد، می‌توان گفت که به میزان زیادی سلیقه‌ی مخاطبان خود را به سمتی سوق می‌دهد که منجر به ایجاد جامعه‌ای شاد و پویا شود. پوشش مردم یک جامعه به میزان زیادی بازتابی از حال و روز و هم‌چنین باورها، اعتقادات و فرهنگ آن‌هاست.

اگر به عنوان طراح در این حوزه فعالیت دارید، حتما به این مسئله توجه کنید و به کمک نفوذ خود، اثری مثبت بر جای بگذارید. اما قضیه به همین‌جا ختم نمی‌شود. بلکه ابعاد دیگری هم دارد. داریم از فرهنگ هر جامعه حرف می‌زنیم. طراح علاوه بر این‌که نقش موثری در پوشش افراد جامعه دارد، می‌تواند فرهنگ جامعه را نیز در قالب طرح‌های خود به تصویر بکشد. دلیل محکمی که می‌توان در خصوص این ادعا به آن استناد کرد، طراحی نستعلیق و اشعار فارسی است که در چند سال اخیر صنعت چاپ تیشرت را فراگرفته است. این طرح‌ها چون از فرهنگ اصیل ایرانی گرفته شده‌اند موفقیت بسیار فراوانی را نصیب تولیدکنندگان خود می‌کنند. در پی همین اتفاق بود که بسیاری از ما دریافتیم که تا چه میزان از فرهنگ خود دور شده‌ایم. نمی‌توان منکر این امر شد که تمرکز بر نشانه‌های داخلی، بومی و فرهنگی یک جامعه تا چه میزان می‌تواند بر موفقیت کسب‌وکار اثر بگذارد.

روش‌های مختلف چاپ روی تی شرت

چاپ روی تیشرت به شیوه‌های گوناگونی انجام می‌شود. هر یک از این شیوه‌ها بر روی جنس‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یعنی با توجه به این‌که تیشرت شما از چه جنسی تولید شده است می‌توان یک یا چند مورد از این شیوه‌های چاپ را به کار برد. البته در انتخاب روش چاپ تنها به جنس تی‌ شرت توجه نمی‌کنیم و عوامل دیگری مانند کیفیت چاپ و یا هزینه‌ را نیز در نظر می‌گیریم. نباید فراموش کرد که کیفیت و خدمات چاپ چقدر مهم است. به همین دلیل است که ما در ایساتیس نیک همیشه کوشیده‌ایم بهترین خدمات را ارائه کنیم تا رضایت خاطر مشتریان عزیز را جلب کنیم.

انواع روش های چاپ روی تیشرت

اگر بخواهیم تنها به صورت تیتروار به چند مورد از مهم‌ترین شیوه‌های چاپ تیشرت اشاره کنیم، می‌توانیم از موارد زیر نام ببریم:

  • چاپ سیلک
  • چاپ مستقیم روی پارچه
  • چاپ سابلیمیشن
  • چاپ پرس حرارتی
  • چاپ وینیل
  • چاپ حرارتی پلاستیزول
  • چاپ به کمک طراحی‌های کامپیوتری

چاپ تی شرت بهتر است در چه زمانی انجام شود؟

با توجه به این‌که چه تعداد تی شرت برای چاپ در اختیار دارید، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا بهتر است چاپ را پس از دوخت انجام دهید یا قبل از آن. مثلا اگر در نظر دارید چاپ تیشرت را در حجم بالایی انجام دهید، بهتر است پیش از دوخت تیشرت این‌ کار را انجام دهید. اما اگر قصد دارید طراح دلخواه خود را تنها بر روی چند تیشرت پیاده کند می‌توانید پس از دوخت نیز این کار را انجام دهید. البته فراموش نکنید حتی در صورت چاپ عمده هم می‌توانید این عمل را بر روی تی شرت‌های دوخته‌شده انجام دهید.

به طور کلی در تولیدی‌ها که محصولات خود را در حجم و تعداد زیادی آماده می‌کنند، بهتر است که ابتدا طرح مورد نظر بر روی پارچه چاپ شود و سپس سایر مراحل انجام شود.

چاپ و طراحی تیشرت خود را به ایساتیس نیک بسپارید

اما اکنون که با اهمیت چاپ روی تیشرت آشنا شدیم و دریافتیم که این مسئله چه اثراتی می‌تواند داشته باشد، بهتر است به این نکته هم توجه کنیم که کیفیت خدمات چاپ و طراحی تیشرت به میزان زیادی حائز اهمیت است. اگر شما طرحی بسیار خوب و خاص داشته باشید ولی کیفیت چاپ مطلوب نباشد، قطعا ارزش کارتان کم می‌شود.

حتما شما نیز تا کنون تی شرت‌هایی خریده‌اید که فاقد کیفیت بوده‌اند و با چند مرتبه شستشو و در زمانی کوتاه رنگ خود را از دست داده‌اند. به همین دلیل است که اگر می‌خواهید مصرف‌کنندگان خود را راضی نگه دارید و مشتریان‌تان را حفظ کنید باید به کیفیت کالاها و خدمات خود توجه کنید. بر همین اساس ایساتیس نیک آماده است تا انواع سفارش‌های طراحی و چاپ تیشرت شما را بپذیرد و با بهترین و بالاترین کیفیت تحویل دهد.

به زودی با آپدیت این نوشته در خدمت شما خواهیم بود