مهدیه عباسی :

مهدیه عباسی مدیریت مجتمع چاپ پارچه مهدیسانگار  فعایت خود را در حوزه چاپ روی پارچه از سال 88 و بعد از اتمام تحصیلات خود در مقطع کارشناسی آغاز نمود. مهدیه عباسی دوره کارشناسی خود را در رشته طراحی چاپ پارچه و در دانشگاه شریعتی به انجام رساند.

سرکار خانم عباسی در حال چک کردن کیفیت پارچه های چاپ شده

تحصیلات تکمیلی:

مهدیه عباسی تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد و در رشته تحصیلی عکاسی دانشگاه تهران ادامه داد .

شروع فعالیت حرفه‌ای:

مهدیه عباسی فعایت حرفه‌ای خود را در زمینه طراحی و چاپ پارچه از سال 1388 و با تاسیس یک دفتر طراحی روی پارچه کوچک در حوالی خیابان جمهوری شروع کرد. رشد او در زمینه طراحی و چاپ پارچه بدون هیچگونه تبلیغاتی و فقط به دلیل رضایت مخاطبین و مشتریانش ادامه پیدا کرد تا جایی که دفتر او کفاف این حجم از مراجعین را جهت انجام خدمات طراحی روی پارچه به او نمی‌داد و تصمیم به نقل مکان به دفتری بزرگتر گرفت.

مهدیه عباسی یک زن کارآفرین

فعالیت حرفه‌ای در صنعت چاپ پارچه به عنوان استاد دانشگاه:

از همان سال تا سال 1392 مهدیه عباسی صرفا فعالیت خود را متمرکز بر طراحی روی پارچه نمود تا جاییکه به عنوان استاد دانشگاه در همین رشته تحصیلی در چند واحد آموزشی مشغول به تدریس و تربیت متخصصین طراحی روی پارچه شد. مهدیه عباسی بر این باور بود که با انتقال تجربیات و دانش خود به طیف جوان و مشتاق یادگیری صنعت مد و پوشاک می‌تواند دین خود را  به این صنعت ادا کند.

ورود به صنعت چاپ روی پارچه (امور اجرایی):

پس از تقاضای مشتریان مبنی بر انجام فرآیند چاپ روی پارچه توسط خود خانم عباسی و با توجه به علاقه زیاد ایشان به چاپ سیلک، با درنظر گرفتن یک فضای 60 متری کاری و یک میز سیلک 9 متری ایشان فعالیت خود را به عنوان یک بانوی کارآفرین شروع کرد و این اولین نقطه‌ای بود که ایشان تلاش کردند که تفاوت‌ها را رقم بزنند.

مهدیه عباسی در حال راهنمایی و هدایت کارگر چاپ پارچه

طولی نکشید که این بانوی کارآفرین، با توجه به افزایش چشمگیر سفارش‌ها و مخاطبین خود تصمیم به  بزرگتر کردن فضای کاری خود گرفت و به یک کارگاه 400 متری نقل مکان کرد . ایشان همزمان با انجام خدمات طراحی روی پارچه و مدریت یک کارگاه چاپ روی پارچه به تدریس در دانشگاه نیز ادامه دادند. مهدیه عباسی نشان داد که موفیت و کارآفرینی برای یک بانو، هرچند سخت اما امکان‌پذیر و شدنی است.

مهدیه عباسی و کارآفرینی:

بزرگتر کردن فضای کارگاه و افزایش روز به روز مخاطبین، مهدیه عباسی را بر آن داشت که همزمان از تعداد بیشتری از متخصصین چاپ روی پارچه استفاده کند و افراد بیشتری را برای انجام خدمات چاپ روی پارچه خود مشغول به کار کند. در حال حاضر و هم اکنون که شما این نوشتار را می‌خوانید بیش از 35 نفر به شکل مستقیم با کارگاه چاپ مهدیسانگار مشغول ارتزاق هستند. کیفیت کاری تیم مهدیسانگار به شکلی است که محصولات چاپ شده توسط برند تحت هدایت و سرپرستی مهدیه عباسی هم اکنون به کشورهای همسایه، کشورهای اروپایی و کانادا صادر می‌شوند.

برخی از متخصصین چاپ سیلک مجموعه چاپ روی پارچه مهدیسانگار

علایق و سرگرمی‌های مهدیه عباسی :

مهدیه عباسی علاقه بسیار زیادی به موضوعات روانشناسی و موفقیت فردی دارد و بیشتر اوقات فراغت خود را به مطالعه کتب روانشناسی می‌پردازد و در دوره‌های روانشناسی شرکت می‌کند. کمتر روزهایی پیش می‌آید که مهدیه عباسی از فضای ورزش دور باشد ، به شدت علاقه‌مند به ورزش‌هایی مانند کوه‌نوردی، شنا و پیاده‌روی است و در شلوغترین روزهای کاری خود هم ورزشش برایش اولویت دارد. به شدت به مطالعه کتاب علاقه دارد، چه کتاب‌های مهم حوزه کاری خودش و چه کتاب‌های عمومی با موضوعات توسعه فردی و انگیزشی.

مهدیه عباسی در حال هدایت نیروهای خود

شخصیت مهدیه عباسی در کنار شیوه تعامل با پرسنل و برنامه‌ریزی های دقیق جهت گستردن سفره همکاران مجموعه چاپ مهدیسانگار در کنار سبک خاص مدیریت از مهدیه عباسی چهره‌ای محبوب در میان پرسنل  و نیروهایش ایجاد کرده است. مهدیه عباسی همیشه در تلاش است که با ترقی و رشد خود فضا را برای هرچه پویاتر کردن محیط کاری خود فراهم کند.